Německá literatura - knihy v němčině

Studium a výuka němčiny – Německá literatura - knihy v němčině

Stránky věnující se německé literatuře v němčině i češtině.


strana 12

Der Weg

Rozsáhlý portál obsahuje spoustu informací určených pro všechny věkové skupiny studentů. Najdete zde všeobecné informace o Německu, jeho městech, kultuře, dějinách, jazyku atd. Také si zde můžete mj. poslechnout německou hymnu.

Jazyk portálu: němčina

LibriVox

Skvělý web s ohromnou kolekcí audioknih. Stačí jen vybrat autora, knihu či žánr a můžete nerušeně poslouchat.

Jazyk portálu: angličtina

Projekt Gutenberg DE

Německá verze projektu Gutenberg. Vedle volně dostupných děl nabízí také medailonky o autorech, novinky ze světa literatury nebo tipy ke čtení.

Jazyk portálu: němčina

Rozcestník německého jazyka - Literatura

Tento velmi obsáhlý portál obsahuje nepřeberné množství odkazů na nejrůznější webové stránky s tématikou německého jazyka. Rubrika autoři a literatura obsahuje seznam nejznámějších německých autorů a následně odkazy na stránky o nich, o jejich díle příp. s ukázkami děl.

Jazyk portálu: němčina

Lyrika

Jednoduše zpracovaní stránky zabývající se teorii literatury – naleznete zde vysvětlení pojmů jako strofa, rým, verš atd. K lepšímu pochopení přispívají i přiložené názorné příklady a tabulky.

Jazyk portálu: němčina

Projekt Gutenberg

Jedna z největších elektronických knihoven – texty online i ke stažení zdarma. Obsahuje více než 20 000 titulů, systém nabízí vyhledávání abecední i pomocí hledaných výrazů. K dispozici literatura několika světových jazyků, a to jak ve formě překladů, tak i v originálních verzích.

Jazyk portálu: angličtina

Svět německé literatury - Literaturwelt

Tento portál vás zavede do světa německé literatury. Naleznete zde informace o německých autorech a jejich dílech a dozvíte se více o teorii literatury (jako je výklad lyriky, epiky, drama, stofy a atd.) Vše je srozumitelně vysvětleno. Stránky jsou velmi přehledně a vkusně zpracované.

Jazyk portálu: němčina

teachSam - Informační portál pro studenty

Tento rozsáhlý portál obsahuje velké množství informací především pro studenty. Je přehledně rozdělen do rubrik a tudíž dovoluje snadnou orientaci. Najdete zde rubriky jako dějiny, literatura, německý jazyk, psychologie, politika atd.

Jazyk portálu: němčina

X Libris

Literární portál X Libris nabízí přehled německé literatuty od Grimmelshausena po Günthera Grasse. Kromě biografií, bibliografií a krátkých obsahů děl zde naleznete také charakteristiky jednotlivých literárních epoch.

Jazyk portálu: němčina

4Teachers

Tento portál nabízí širokou škálu studijních a výukových materiálů, to vše je k dispozici pouze po registraci, která je zdarma. Témata jsou totožná s názvy předmětu na střední škole. Portál je určený zejména učitelům, jak už z názvu vyplývá, ale užitečný bude určitě i jejich studentům při přípravě na referáty a seminární práce z němčiny.

Jazyk portálu: němčina

strana 12

Němčina na internetu

Němčina na internetu

Zdroje pro studium němčiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů němčiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o němčině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici němčiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo

Specialisté na on-line kurzy němčiny

boční logoboční logo