Zpravodajství v němčině

Procvičování němčiny – Zpravodajství v němčině

Novinové, rozhlasové a televizní zpravodajství v němčině.


strana 123

Deutsche Welle

Tento známý portál nabízí nepřeberné studijních možností. Můžeme zde číst zprávy jak v němčině, tak i v angličtině. Dále nabízí video vysílaných zpráv, anebo – což je velmi vhodné pro začátečníky – audio zprávy s doprovodným textem. Tedy můžete poslouchat a zároveň sledovat text. K textům bývá připojen glosář – můžete si tak aktivně rozšiřovat slovní zásobu.

Jazyk portálu: němčina a angličtina

Media Index - německá média na internetu

Přehledný a obsáhlý seznam německých médií na internetu. Volíte mezi různými typy médií (rádio, TV, tisk, zpravodajství atd.), můžete vybírat dle země (Rakousko, Německo, Švýcarsko, Lichtenštejnsko atd.). Dále je zde k dispozici abecedný seznam.

Jazyk portálu: němčina

Der Weg

Rozsáhlý portál obsahuje spoustu informací určených pro všechny věkové skupiny studentů. Najdete zde všeobecné informace o Německu, jeho městech, kultuře, dějinách, jazyku atd. Také si zde můžete mj. poslechnout německou hymnu.

Jazyk portálu: němčina

Die Presse

Na stránkách tohoto rakouského týdeníku najdete seriozní informace o dění nejen v Rakousku, ale také ve světě. Mezi jeho čtenáře patří v Rakousku zejména lidé s právním vzděláním. Nabízí také krátký přehled titulků jiných deníků. Pro bystré hlavy je zde možnost luštění sudoku.

Jazyk portálu: němčina

Informační portál WISSEN

Tento portál přináší aktuální informace o dění v oblasti techniky, zdraví, dává tipy na cestování…apod. Na své si příjdou i studenti a školáci nebo čerství absolventi. Každý si vybere rubriku určenou pro něj – vzdělání, kariéra, zábava. U každého článku jsou přířazeny jak linky do archivu, tak i externí linky jiných webu. Zkrátka nepřeberné množství informací.

Jazyk portálu: němčina

Magazín GEO.de

Německá verze mezi cestovateli všobecně známého magazínu. Velké množství zajmavě a poutavě psaných článků o cestování, poznávání jiných kultur a o historických událostech, to vše doprovázeno fascinujícími fotografiemi.

Jazyk portálu: němčina

Magazín Spiegel online

Tento portál nabízí zpravodajství v němčině i v angličtině. Kromě poměrně obsáhlých článků, které jsou pro lepší názornost doprovázeny řadou fotografií, zde najdou mladší i starší studenti rubriky určené přímo pro ně tzv. UniSPIEGEL a SchulSPIEGEL.

Jazyk portálu: němčina a angličtina

Mefeedia

Tyto stránky nabízí pomalu mluvené zprávy s doprovodným textem (text i nahrávky pochází z Deutsche Welle). Je to ideální způsob, jak si osvojit němčinu. Lze jen vřele doporučit.

Jazyk portálu: němčina

Planet Wissen

Portál s celou řadou zajímavých článků týkajících se přírody, techniky, politiky nebo i každodenního života. Články jsou poměrně rozsáhlé, avšak velmi zajímavé a dobře čtivé. Po informační stránce jde o velmi podařený portál.

Jazyk portálu: němčina

Sportal.de

Velmi podařený německý sportovní portál. Samozřejmostí jsou aktuální informace ze světa sportu, které ocení každý fanoušek sportu, obsahuje spoustu tabulek s aktuálními výsledky utkání apod., je zajímavý a uživatelsky příjemný.

Jazyk portálu: němčina

strana 123

Němčina na internetu

Němčina na internetu

Zdroje pro studium němčiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů němčiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o němčině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici němčiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo

Specialisté na on-line kurzy němčiny

boční logoboční logo