Němčina do ucha - poslech, audio, MP3, video

Procvičování němčiny – Němčina do ucha - poslech, audio, MP3, video

V této rubrice naleznete odkazy na podcasty i další audio a video nahrávky na internetu pro studenty němčiny, využitelné pro nácvik poslechu a porozumění rodilým mluvčím.


strana 12

Jazyky.Studium.Práce

Internetový časopis o jazykovém vzdělávání, studiu a práci v zahraničí. Články o aktuálních nabídkách studia v zahraničí, zkušenosti absolventů, tipy na internetové stránky pro výuku jazyků, recenze, informace o jazykových školách a nových metodách.

Jazyk portálu: čeština

BBC Better at Listening - German

Známý a obsahově mimořádně rozsáhlý anglický portál BBC pro výuku němčiny. Zde naleznete internetový kurz ke zlepšení své schopnosti rozumět mluvené němčině.

Jazyk portálu: angličtina

Deutsche Welle

Tento známý portál nabízí nepřeberné studijních možností. Můžeme zde číst zprávy jak v němčině, tak i v angličtině. Dále nabízí video vysílaných zpráv, anebo – což je velmi vhodné pro začátečníky – audio zprávy s doprovodným textem. Tedy můžete poslouchat a zároveň sledovat text. K textům bývá připojen glosář – můžete si tak aktivně rozšiřovat slovní zásobu.

Jazyk portálu: němčina a angličtina

Media Index - německá média na internetu

Přehledný a obsáhlý seznam německých médií na internetu. Volíte mezi různými typy médií (rádio, TV, tisk, zpravodajství atd.), můžete vybírat dle země (Rakousko, Německo, Švýcarsko, Lichtenštejnsko atd.). Dále je zde k dispozici abecedný seznam.

Jazyk portálu: němčina

LibriVox

Skvělý web s ohromnou kolekcí audioknih. Stačí jen vybrat autora, knihu či žánr a můžete nerušeně poslouchat.

Jazyk portálu: angličtina

Mefeedia

Tyto stránky nabízí pomalu mluvené zprávy s doprovodným textem (text i nahrávky pochází z Deutsche Welle). Je to ideální způsob, jak si osvojit němčinu. Lze jen vřele doporučit.

Jazyk portálu: němčina

Tagesschau ARD

Portál německé televize, kde si můžete novinky ze světa nejen přečíst, ale také shlédnout. Stačí si jen vybrat vysílání zpráv z určité hodiny. Přehledný a uživatelsky velmi příjemný portál. Ke zprávám je vždy připojen odkaz na související články.

Jazyk portálu: němčina

Allemand facile

Otestujte si úroveň vaší angličtiny. Po vyhodnocení testu hned zjistíte, v čem jste dobří a kde jsou Vaše slabiny. Web Vám pomůže naplánovat, jakými gramatickými jevy začít, abyste ve studiu postupovali co nejefektivněji. Na portále můžete procvičit veškerou gramatiku, slovní zásobu i poslech.

Jazyk portálu: francouzština

Iik

Interaktivní cvičení a testy, především porozumění textu a poslechy. Přehledně a kvalitně zpracovaným stránkám se dá vytknout pouze malý výběr cvičení.

Jazyk portálu: němčina

Německá rádia online

Potřebujete dostat němčinu „do ucha“? Tak si zde vyberte z široké škály všech německých rádií, které lze poslouchat online. Vyběr je opravdu veliký, každý si přijde na své.

Jazyk portálu: němčina

strana 12

Němčina na internetu

Němčina na internetu

Zdroje pro studium němčiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů němčiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o němčině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici němčiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy němčina - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo

Specialisté na on-line kurzy němčiny

boční logoboční logo